Jak na padání vlasů u mužů? Je vůbec možné najít účinné řešení, když jsem muž?

Důvody padání vlasů u mužů mají různé příčiny. A proto je těžké, a leckdy nemožné, najít řešení.

Muži nezoufejte, krom geneticky pevně dané plešatosti, jsou i u mužů možnosti, jak řídnutí vlasů zpomalit či přímo zabránit.

Je normální, že vám vlasy padají každý den, pokud jsou nahrazovány vlasy novými. Pokud intenzita padání vlasů překročí míru nahrazování vlasů novými, mluvíme už o řídnutí vlasů

Kdy je padání vlasů normální a kdy už ne?

Vlasy vám padají každý den, to je normální, pokud jsou okamžitě nahrazeny vlasy novými.

Vaše vlasy ale ohrožuje nebezpečné padaní vlasů. A u mužů je intenzivní padání vlasů mnohem častější než u žen

Co myslím tím termínem ‚nebezpečné padání vlasů‚?

Jde o padání, kdy vám každý den vypadne více vlasů, než je nově dorůstajících vlásků.

Pokud vám vlasy nebezpečně padají delší dobu, po nějaké době si vy, ale možná i vaši blízcí, všimnete, že vám vlasy řídnou.

Víte, že padání vlasů má u mužů více příčin?

A i u mužů umíme většinu příčin padání vlasů ovlivnit a dramatickému úbytku vašich vlasů tak zabránit.

Z jakých příčin mužům mohou padat vlasy a co s tím můžete dělat?

U mužů platí pravidlo, že pokud vlasy řídnou poměrně rovnoměrně, tak vždy je možno toto řídnutí zpomalit a částečně i tvorbu nových vlasů obnovit.

Podívejte se ale nejdříve na příčiny padání vlasů u mužů:

Vždy musíte zjistit příčinu intenzivního padání vašich vlasů
  1. GENETICKY DANÁ PLEŠATOST: tak zde úřadují stavební plány vašeho těla, neboli geny. S tímto typem plešatosti krom transplantace vlasů není možno dělat nic. Nejlepší je geneticky danou plešatost prostě přijmout. Nezbývá nic jiného, než to přijmout.

 

  1. HORMONÁLNÍ NEROVNOVÁHA: váš vlastní testosteron se ve vašem těle ve vyšší míře, než je nutné, přeměňuje na velmi aktivní nežádoucí dihydrotestosteron. A na dihydrotestosteron právě reagují vaše vlasové folikuly. Vlasy více vypadávají a stávající vlasy jsou hůře živené, takže jsou o dost tenčí, což pocit řídnutí vašich vlasů umocňuje. Typicky se to projevuje na větších koutech a řídnutí temene. Pomoc zde existuje: v podobě extraktu z palmy serenoa repens v dávce 2g/50kg hmotnosti a HAIRBALANCE 3 tabletky po jídle. Extrakty z palmy serenoa repens krom vlasů působí preventivně jako péče o prostatu a celkové reprodukční zdraví. Protože extrakty z plamy serenoa repens jsou rok od roku dražší, bývají velmi často falzifikovány či dávány jen v malé dávce a nemohou tak fungovat.

 

  1. STRES: při stresu spotřebováváte více mikroživin. Tyto mikroživiny se potom vašemu tělu nedostávají a tělo s nimi šetří. Nedostatek mikroživin se po prodělaném stresu vždy projeví na vlasech. Dochází k vyššímu padání, ‚nebezpečnému padání‘, kdy vypadané vlasy nejsou nahrazovány v plném rozsahu vlasy novými. A vám vlasy řídnou. Zde je řešení HAIRBALANCE 2tbl. denně plus podpora centrální nervové soustavy a výživa mozku, například sirupem BRAIN BALANCE

 

  1. STAV PO PRODĚLANÉ VIROZE: každá viroza je pro vaše tělo zátěž. Tělo potřebuje vyrábět hodně glutathionu, aby mohlo s intracelulárními parazity bojovat. Na glutathion zase spotřebovává hodně organické síry. Organická síra, jakožto stukturní element se potom nedostává vašim vlasům. Vlasy jsou tenčí, lámavější, vypadávají. Zde je pomoc v podobě kůry tří měsíční: HAIRBALANCE 3tbl. po jídle

 

  1. ŠPATNÁ VÝŽIVA: pokud je vaše strava chudá na mikroživiny, tak vlasy z toho jásat nebudou a tělo se jich bude zbavovat jakožto zbytečnosti, která mu cenné mikroživiny odčerpává. Opět řešení je snadné: zlepšit výživu + doplnit mikroživiny. V tomto případě stačí HAIRBALANCE 2 tablety po jídle.

 

  1. AUTOIMUNITNÍ REAKCE: jde o stav, kdy z nějakého důvodu začne váš imunitní systém napadat vaše vlasové cibulky a vlasy začnou poměrně intenzivně vypadávat a nerostou nové. Autoimunitní reakci je nutno pečlivě vyšetřit z krve. Pokud se potvrdí, tak zůstává ve vzduchu otázka: „Dobře, ale co s tím?“ V prvé řadě asi dostanete od lékaře kortikoidy. Nicméně klíčové zůstává, abyste se si nechal změřit třeba i hladinu vitamínů D v krvi a v případě deficitu optimalizoval hladinu těchto zásadních imunomodulátorů. Podpůrnou pomoc mohou odvést též adaptogeny, tj. Adaptogenní rostliny optimalizující funkci hypothalamu-hypofýzy a nadledvinek, což je osa hrající též roli v autoimunitních onemocněních. Další pomocí by měly býti senolytické látky, např. Quercetin, tj.látky, které mírní imunosenescenci imunitního systému.

Vidíte, že přestože jste muž, možnosti tu jsou, vždy je ale nutné se podívat na možné příčiny intenzivního vypadávání a řídnutí vašich vlasů.

Většina příčin padání vlasů u mužů je řešitelná

Ivana Kyselková,

tvůrce HAIRBALANCE vlasové výživy a mnoha dalších řešení