Jak ZLEPŠIT VLASY po LÉTĚ?

Odpočinula jste si v létě? Cítíte se plná energie, ale s vašimi vlasy to vypadá tak, že se už nevzpamatují?

Jsou matné, bez lesku, zašedlé až nažloutlé, lámou se, krepatí a jdou špatně učesat?

A to všechno protože sluníčko a chlor odvedly svou práci. Vy máte díky sluníčku více vitamínů D, ale vlasy máte jako bez života.

Co s tím? Můžete s tím něco udělat hned teď a doma? A co dlouhodobě? Po létě přichází podzim, období zvýšeného vypadávání vlasů.

Zatímco vy jste si na dovolené odpočinula, vlásky máte po létě často poškozené – dejte jim péči:)

Ultrafialové záření a chlor.

UV záření a chlor je pro vaše vlasy kombinací ďábelskou. Vlasy máte díky chloru a uv záření vysušené, citlivé, s narušenou ochrannou vrstvou keratinu. Díky tomu se vlasy lámou, krepatí, ale také chytají nežádoucí odstín. Zašedlé nažloutlé vlasy nejsou zrovna výlohou zdraví a elegance. Díky narušenému keratinu dochází i ke krepatění. Jasně, kdysi, hodně dávno tedy, byly v kurzu krepaté vlasy, obecně jsou ale krepaté vlasy, vlasy nezdravé.

Jak můžete zničeným vlasům po létě pomoci akutně?

Kondicionér, maska, bezoplachové vlasové sérum?

Jasně na aktuní sanaci škod potřebujete jak oplachovací péči (kondicionér a maska), tak i péči bezoplachovou (séra vlasová).

Bezoplachová péče uhladí drobné úlomky vlasů, které se mají tendenci dále od vlasů ulamovat. Díky bezoplachové péči zamezíte dalším škodám na vlasech právě díky tomu, že vhodně zvolené vlasové sérum uhladí ulamující se šupinky vlasů zpět ke keratinové struktuře vlasu

Pro akutní zmírnění vysušení se hodí i jemná květinová voda v roztřikovaci a pravidelné vlhčení vlasů.

Jo, a taky zapomeňte na hodně teplou vodu, horký vzduch. Vyšší teploty jen urychlí degenerativní změny na vašich vlasech a vlasy budou ještě o něco lámavější.

Vlasy umývejte jen vlažnou vodou.

Místo barvy se poraďte s vaší kadeřnicí nad možností pouze přelivu a vydržte.

Akutně, to je jasné, ale jak máte poškozené vlasy napravit dlouhodobě?

Zdravé vlasy, které nepadají nadměrně, lesknou se, nejsou lámavé, to vše z dlouhodobého hlediska závisí na výživě a dalších faktorech jako je stres, únava, znečištěné životní prostředí, poruchy štítné žlázy atd.

Pro dlouhodobě zdravé vlasy je třeba abyste měla stravě dostatek bílkovin, zdravé tuky a kopu mikroživin důležitých pro vlasy, pleť a nehty.

Pokud vaše vlasy nezáří, lámou se a intenzivně padají, tedy řídnou, je načase dopřát jim vnitřní péči.

Vlasové mikroživiny, kterými dodáte vlasům vše, co potřebují k tomu, aby nadměrně nepadaly, zářily a rostly bez lámání.

Díky vnitřní výživě pak nemusíte řešit trable s vlasy

Ale podle čeho máte vybírat?

Na trhu je toho spousta, ale krom HAIRBALANCE tabletek neobsahuje žádný přípravek mikroživiny v tomto rozsahu:

*všechny formy organické síry společně s molybdenem tak, aby se mohl tvořit keratin, strukturní část vlasu. Na trhu najdete dost přípravků, které mají nějakou formu organické síry, žádný ale nemá všechny tři formy organické síry a nikde nenajdete molybden, který se stará o to, aby síra v těle fungovala.

*paraaminobenzoovou kyselinu s manganem tak, aby byla zdravá vlasová pokožka

*inositol pro období stresu a po prodělaném stresu

*klasiku biotin, selen, zinek

*opravdový křemík, ne jen drcenou přesličku či kopřivu pro pružnost vlasu…v téměř všech přípravcích místo křemíku naleznete jen drcený kousek lístku kopřivy či přesličky

*a mnoho dalšího.

A možná nemáte ráda umělé látky, tak je třeba se podívat též na to, aby mikroživiny v tabletách byly bez barviv, aromat, leštidel a lepidel. Já jakožto tvůrce HAIRBALANCE tabletek nesnáším zbytečnou chemii a proto nic umělého v HAIRBALANCE nenajdete.

Komplexní vlasovou výživou v tabletkách HAIRBALANCE, tak vlasům po létě dopřejete péči strukturní a zároveň zamezíte nadměrnému vypadávání vlasů, které vede k řídnutí vlasů

A samozřejmě užívejte opravdu dostatečné množství vitamínu C, které se vám postará o zdravou tvorbu kolagenu, nebudete tak muset utrácet za drahé kolagenové nápoje.

Kolagen si totiž vaše tělo tvoří samo, a když ho tvoří málo, stačí ho jen podpořit.

Ivana Kyselková,

tvůrce HAIRBALANCE vlasové výživy a mnoha dalších řešení